SPIRÁLNÍ STABILIZACE

Technika moderního nordic walking mi učarovala, a to zejména proto, že je to venkovní aktivita, pomohla mi odstranit dlouhotrvající bolesti páteře a vrátila mne zpátky na hory. Mám vrozenou vadu páteře, která mně bohužel, narůstajícím věkem a sedavým zaměstnáním, začala značně limitovat. 

Moderní nordic walking vychází z principů Spirální stabilizace. Původní záměr nebyl školit lidi, ale pomoct hlavně sobě a jelikož jsem v covidovém období zjistila na svých známých, že pomáhá nejenom fyzicky, ale i psychicky rozhodla jsem se posouvat tuto krásnou aktivitu dál.

Nakolik moje vzdělaní ohledně zdravé chůze a obecně biomechaniky pohybu bylo takřka 0, rozhodla jsem se absolvovat roční kurz Spirální stabilizace a stát se instruktorem metody, abych byla schopná vysvětlit klientům podrobnosti zdravé chůze.

Metoda mně tak nadchla, že denně cvičím a často používám manuální techniky, hlavně v rodině. Kombinace manuálních technik a cvičení je neskutečná. Moje ambice nejdou primárně tímto směrem, navíc se ani nechci ničit na lidech, kteří hledají lehčí cestu… Ta neexistuje!

Pokud nehledáte lehčí cestu a přetrvávají u vás dlouhodobě bolesti páteře, nebo Vaše dětičky trpí skoliózou, neváhejte mně kontaktovat o konzultace.

Specializované centra v ČR, které mohu jen doporučit:

Odborné centrum metódy Sprirální stabilizace PRAHA:

https://spiralstabilization.com/cz/

Odborné centrum nejen pro dětičky se skoliózou BRNO:

https://www.smiskova.com/