Nordic Walker na horách MÝTY

„Nordic Walking sa nedá robiť na horách.“ Pripúšťam, techniku väčšinu času nedodržíte, no odkedy robím NW iné palice si do hôr neberiem. Moje trekové smutne stoja v kúte už niekoľko rokov…už ich neberiem ani do Tatier.

 Je to jednoduché, pri každej túre sa nájde aj terén vhodný aj pre Nordic Walking, kde sa zrovnáte a telo si na chvíľu odpočinie, predsa len pri treku sme väčšinou zhrbený, hlava je predsunutá, sme v predklone….

Palice NW majú špeciálne pútko(rukavičku), ktoré pomáhajú nielen pri zostupe. Zaveste sa do nich a neskutočne vám poďakujú kolená, bedrové kĺby i členky. Palice pri zostupe zapichujeme tiež pred telom, pri chôdzi idú od tela, aby ste sa pri pošmyknutí na nich nenabodli… Chce to tréning, ideálne so skúseným inštruktorom.

V zime nám technika NW pomáha v termoregulácií, vypúšťanie palíc pomáha prekrviť konce prstov a nie je vám zima. To s trekovými palicami nedosiahnete.

Palice NW sú obyčajne ľahšie a kratšie. Ideálne na zbalenie to ruksaku v exponovanom teréne.

Naviac palice FIZAN majú novinku od minulého roku R_EVOLUTION PRO, kde nájdete obyčajné pútko vhodné na trek/skialp… i rukavičku na nordic walking a spodné diely s hrotom race carbon, ideálne na zimnú ľadovku i carbon, vhodné v lete a do zimného prašanu.

Papučky na paliciach nenosíme, v horách je vám to stejne k ničomu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *